2021 NSW State Junior Singles

FINAL - 21/4/2022

Jack McShane (Zone 10) v Lachlan Thompson (Zone 4)

Semi-Final 21/4/2022

Lachlan Thompson (Zone 4) v Tim Thorning (Zone 3) & Jack McShane (Zone 10) v Bailey Meti (Zone 15)

ROUND 3 - 20/4/2022

Jack McShane (Zone 10) v Caleb Mcdermott (Zone 2)

ROUND 2 - 20/4/2022

Katie Astley (Zone 5) v Stuart Megee (Zone 7)

ROUND 1 - 20/4/2022

Bailey Meti (Zone 15) v Joseph Carke (Zone 14)

2021 NSW State Junior Pairs

FINAL - 20/4/2022

Ryan Hansen & Travis Moran (Zone 13) v Brendan Stokes & Bailey Meti (Zone 15)

SEMI-FINAL 19/4/2022

Lachlan Thompson & Tom Rich (Zone 4) v Ryan Hansen & Travis Moran (Zone 13)

ROUND 3 19/4/2022

Brandon Stokes & Bailey Meti (Zone 15) v Jonah Threadgate & Caleb McDermott (Zone 2)

ROUND 2 19/4/2022

Brad Farlow & Katie Astley (Zone 5) v Jonah Threadgate & Caleb McDermott (Zone 2)

ROUND 1 19/4/2022

Lachlan Thompson & Tom Rich (Zone 4) v Nicholas Tiyce & Stuart Megee (Zone 7)

2021 NSW State Women’s Fours

FINAL 8/4/2022

Jeanice Schiemer, Sonny Willis, Karen McFarlane & Kylie Hardy (Port City) v Glenda Daal, Melanie L’Estrange (sub), Aylene Madden & Lynette McMahon (Adaminaby)

SEMI-FINAL 8/4/2022

Jeanice Schiemer, Sonny Willis, Karen McFarlane & Kylie Hardy (Port City) v Lisa Buchanan, Vicki Hannan, Sharon Farrell & Carmen Anderson OAM (Cabramatta)

QUARTER-FINAL 7/4/2022

Brenda Murphy, Lynette Birrell, Karen Coleman (sub) & Bridget Blair (Springwood) v Glenda Daal, Melanie L’Estrange (sub), Aylene Madden & Lynette McMahon (Adaminaby)

ROUND OF 16 7/4/2022

Sandra Starrett, Judith Staunton, Susan Snape & Gina O’Reilly (Clovelly) v Elaine Seidler, Kate Wingrove, Elaine Seidler, Jenny Palmer & Jenny Hepburn (Neutral Bay

2021 NSW State Women’s Pairs

FINAL 6/4/2022

Kylie Hardy & Carol White (Port Macquarie City) Samantha Ferguson & Anne Johns (Engadine)

SEMI-FINAL 6/4/2022 Part 1

Kylie Hardy & Carol White (Port Macquarie City) v Jamie-Lee Worsnop & Ellen Ryan (Cabramatta)

SEMI-FINAL 6/4/2022 Part 2

Kylie Hardy & Carol White (Port Macquarie City) v Jamie-Lee Worsnop & Ellen Ryan (Cabramatta)

QUARTER-FINAL 5/4/2022

Amanda Hawke & Karen Moxey (Delungra) v Helen Hoffman & Lynne Tarrant (Urunga)

ROUND of 16 5/4/2022

Rhona Went & Elizabeth Byrne (Parkes) v Samantha Ferguson & Anne Johns (Engadine)

2021 NSW State Mixed Pairs

FINAL -4/4/2022

Midori Matsuoka & Kenta Treacher (Neutral Bay & North Sydney) v Claire Kelly & Shannon White (Forster)

SEMI-FINAL 4/2/20224

Deb Quick & Bradley Hogan (South Tamworth) v Claire Kelly & Shannon White (Forster)

ROUND 3 3/4/2022

Lee Benson & Cameron Curtis (Wenty Leagues) v Midori Matsuoka & Kenta Treacher (Neutral Bay & North Sydney)

ROUND 2 3/4/2022

Claire Kelly & Shannon White (Forster) v Judith Croft & Daniel Hiscox (Bomaderry)

ROUND 1 3/4/2022

Carmen Anderson & Gary Corey (Cabramatta) v Maree Mortimer & Andrew Ransom (Figtree Sports)

2021 NSW Women’s State Triples

FINAL - 2/4/2022

Hoston (Sub), Worsnop & Ryan (Cabramatta) v Daal, Madden & McMahon (Adaminaby) 

SEMI-FINAL 2/4/2022

Daal, Madden & McMahon (Adaminaby) v Fergusson, Whitton & Stewart (West Tamworth)

QUARTER-FINAL 1/4/2022

Hotson, Worsnop & Ryan (Cabramatta) v Dodd, Hancock & Tindall (Sawtell)

ROUND OF 16 1/4/2022

Schiemer, White & Wood (Port Macquarie City) v Austen, Muncaster  & Morgan (Kurri Kurri)

2021 NSW Women’s State Singles

FINAL - 31/3/2022

Tanya Chaffey (Temora Ex-Services) v Sarah Boddington (Tuncurry Beach)

SEMI-FINAL 31/3/2022

Michelle Smith (Gerringong) v Sarah Boddington (Tuncurry Beach)

QUARTER-FINAL 30/3/2022

Tanya Chaffey (Temora Ex-Services) v Kaye Habermann (Commercial Albury)

ROUND OF 16 30/3/2022

Emma Pettit (Merimbula) v Lorraine Scott (Narrabri)
(Part game)

2021 State Pennants Finals

FINAL - Grade 1

Engadine v Cabramatta
Callum Murray v Ryan Bester

SEMI-FINAL Grade 1

Charlestown v Engadine
Daniel Hill v David Ferguson

QUARTER-FINAL Grade 1

Raymond Terrace v Warilla
Matt Baus v Gary Kelly

ROUND 3 - Grade 1

Mt Lewis v Port City
Nathan Wise v Jake Waterhouse

ROUND 2 - Grade 1 (Part 2)

Towradgi Park v Dapto Citizens
Robbie Warren v Adam Walker

ROUND 2 - Grade 1 (Part 1)

Towradgi Park v Dapto Citizens
Robbie Warren v Adam Walker

ROUND 1 - Grade 1

Belrose v Ettalong
Steve Rawlings v Zac Robertson

2021 NSW State Women’s Pennants Finals

Final - Grade 1

Cabramatta v Charlestown
Kay Moran v Kay Shuttlewood

Round 5 - Grade 1

Cabramatta v Taren Point
Ellen Ryan v Kate Walker

Round 4 - Grade 1

Belrose v Raymond Terrace
Patricia Tan v Genevieve Delves

Round 3 - Grade 1

North Ryde RSL v Cabramatta
Jean Jones v Kay Moran

Round 2 - Grade 1

Charlestown v Armidale Ex-Services
Gayle Gannon v Lyn Marshall

ROUND 1 - Grade 1

Dubbo City v Cudgen Leagues
Annette McMillan v Helen Bosisto

Final - Grade 2

Bomaderry v Munmorah United
Wendy Garnett v Connie Goddard

Semi-Final - Grade 2

Tuncurry Beach v Munmorah United
Kay Negus v Gail Sheehan

Round 3 - Grade 2

Austral v Muswellbrook RSL
Gail Howe v Eryn Brown

Round 2 - Grade 2

Munmorah United v Cabramatta
Connie Goddard v Jan Watkins

Round 1 - Grade 2

South Tamworth v Woonona
Deb Quick v Gail Banks

Inter-Zone Sides Championship 2021

Final – Saturday 22 May 2021

Illawarra Zone 16 v Newcastle Zone 2
Corey Wedlock v Matt Baus

Semi-Final – Saturday 22 May 2021

Newcastle Zone 2 v South East NSW Zone 7
Terry Antram v Michael Wilks

Quarter Final – Friday 21 May 2021

Sydney Central & Southern Zone 13 v Hunter Zone 6
Harley McDonald v Nathan Dawson

Round 3 – Friday 21 May 2021

North Western NSW Zone 3 v Sydney South West Zone 12
Scott Hamilton v Ben Twist

Round 2 – Thursday 20 May 2021

Illawarra Zone 16 v Mid-Western NSW Zone 4
Michael Stead v Aaron Clarke 

Round 1 – Thursday 20 May 2021

North Western NSW Zone 3 v Newcastle Zone 2
Shannon Tighe v Lee Schraner